Ataccama F

Praha – Karlín, Česká republika
Realizace 2017

Kompletní fit-out kancelářských prostor úspěšného českého „IT jednorožce“ – firmy Ataccama, která sídlí v komplexu Futurama v pražském Karlíně.

Otevřenost novým nápadům, která je společnosti vlastní, se promítla i do přání vytvořit jejím zaměstnancům moderní pracovní prostor inspirovaný současnými trendy. Výsledkem jsou interiéry plné života, které zároveň reflektují kulturu i hodnoty firmy.

Leitmotivem projektu se stalo téma továrny a technologie, odkazující jak na odvětví, ve kterém společnost působí, tak na průmyslovou historii karlínské čtvrti.

Motiv inspiroval výběr charakteristického obkladového materiálu, OSB desek, které procházejí celým prostorem a sjednocují jej. Tuto hlavní linku doplňují další netradiční, surové přírodní materiály – v prostoru kanceláří zaujme například pozinkovaný vlnitý plech, který, ve spojení s neonovým logem nad recepcí, dotváří unikátní atmosféru prostor.

Téma technologie se propsalo i do detailů, například do industriální grafiky se vzorem technických šraf, která se objevuje na prosklených příčkách nebo v označení zasedacích místností.

Design kanceláří je veskrze funkční. Srdcem prostoru je multifunkční vstupní část, kterou lze pomocí širokých vrat zvětšit a vytvořit tak prostor pro velké eventy. Na všudypřítomný OSB obklad – který mimo jiné pomáhá i s akustikou – se dají kdekoli, podle potřeby, zavěsit police, nástěnky či pinboardy. Zároveň působí lidsky, vřele, a společně s dřevěnými podlahami nabízí hřejivý protipól všudypřítomné technologii.

Projekt: Kompletní dodávka fit-outu atypického i typového interiéru
Design: Holub architekti
Foto: Klára Drenčeniová
Spolupracovali:

Ing. arch. Tomáš Holub
Ing. arch. Vojtěch Šedý
Ing. arch. Filip Šefl