Nanosun

Praha – Karlín, Česká Republika
Realizace 2024

Realizace kanceláří a coworkingu pro pražské HQ solární společnosti Nanosun. Prostory se nachází v atraktivní lokalitě Karlína, v nově postavené budově DVA DOMY renomovaného slovinského studia Bevk Perović arhitekti. Kanceláře se rozkládají na úrovni ulice, pracovní stoly jsou tedy v těsné blízkosti tepu velkoměsta; z druhé strany se pak areál otvírá do klidného parku s amfiteátrem.

Cílem společnosti Nanosun bylo vytvořit – kromě moderního pracovního prostředí – tématický inkubátor pro firmy působící v solárním odvětví.

Přáním klienta bylo vytvořit místo, které by poskytlo firemním partnerům (od jednotlivců po středně velké firmy) coworkingové zázemí, ve kterém by mohlo docházet k symbióze myšlenek, nápadů i průlomů. V interiéru se tak prolíná pracovní prostředí se společenským a najdete tu i firemní showroom.

Design interiéru je postavený na kombinaci industriálních prvků a zeleně. Odhalené technologie a pohledový beton vyvažují rostliny, teplé mosazné prvky a příjemné, vlídné barvy. V srdci dispozice se nachází světlíky, pod kterými je umístěna společenská zóna s komunitním stolem a lavicemi; v prostorné betonové hale najdete openspace. Samozřejmostí je pak i standardní vybavení moderních kanceláří: prezentační prostory, telefonní budky a zasedací místnosti různých velikostí.

Projekt:
Design: holub architekti
Foto: –
Spolupracovali: